loading
VYTVORENIE REZERVÁCIE

U nás si plavbu môžete objednať jednoducho on-line práve vtedy keď na to máte Vy čas. Vytváranie rezervácii je na našom portáli nezáväzné a bezplatné. Fixným potvrdením kajuty je moment kedy zaplatíte zálohu.

Na vytvorenie rezervácie je potrebných len niekoľko minút:
1. vybrať si plavbu (podľa destinácie, lode, alebo akéhokoľvek iného kritéria)
2. Kliknúť na POZRI PONUKU
3. Zadať počet a vek cestujúcich a prípadne číslo klubovej karty ak už ste členom
4. Klik na CENOVÁ PONUKA
5. Zvoliť si typ kajuty a klik na cenu pri type a triede kajuty
6. Ukáže sa Vám cenová kalkulácia, zvoľte si či si želáte alebo nie poistenie
7. Klik na POKRAČOVAŤ
8. vyplniť požadované údaje a kliknite na ODOSLAŤ

….a Vaša nezáväzná rezervácia je vytvorená, potvrdenie príde na e-mail. V prípade ak je kajutu nutné overiť, tak Vám príde informácia, že sa na rezervácii práve pracuje. Pre fixné potvrdenie z Vašej strany po obdržaní potvrdenia dostupnosti kajuty je nutné uhradiť zálohu do uvedeného času a dátumu. Ak plavbu nepotvrdíte tak sa nič nedeje, rezervácia prepadne. Ak plavbu potvrdíte zaistíte si tú najkrajšiu dovolenku!


PRED PLAVBOU

Cestovný doklad: ako doklad totožnosti je potrebný cestovný pas, ktorý musí mať platnosť ešte 6 mesiacov po predpokladanom návrate. Pokiaľ cestujete s deťmi, každé dieťa bez ohľadu na vek musí mať vlastný cestovný pas. Pri plavbách zastavujúcich len v krajinách EU je pre občanov SR postačujúci platný OP.

Palubný lístok: vstup na palubu lode je umožnený po predložení palubného lístka a platného dokumentu totožnosti. Palubný lístok Vám zašleme po uhradení celej sumy za rezervovanú plavbu a vyplnení potrebných osobných údajov vo Vašej rezervácii. Palubný lístok je vystavený lodnou spoločnosťou najskôr 3 týždne pred začiatkom plavby (t.j. deň odchodu lode z prístavu) a najneskôr niekoľko dní pred odchodom. Zašleme Vám ho prostredníctvom elektronickej pošty do Vašej emailovej schránky. Po prijatí palubného lístka je dôležité skontrolovať všetky osobné údaje, ktoré sa musia zhodovať s údajmi na dokumente totožnosti, s ktorým cestujete. Zmena mena je možná, ale musí byť ohlásená vopred a je spoplatnená (závisí to od typu kajuty, zmeny v údajoch sa riadia výlučne pravidlami danej lodnej spoločnosti). Taktiež je potrebné skontrolovať, či sa na palubnom lístku nachádzajú všetky služby, ktoré ste si vopred zakúpili alebo rezervovali ( letenky, parkovanie, nápojové či internetové balíčky a pod.)

Stredozemné more: pre plavby po stredozemnom mori po krajinách Európskej únie postačuje aj občiansky preukaz.

Kuba a USA: pred odchodom do krajín mimo EÚ je potrebné overiť, či do krajiny nie je potrebné cestovné vízum alebo iné podmienky pre vstup do krajiny. Pre plavby s odchodom z USA je potrebné zaregistrovať sa v ESTA systéme prostredníctvom internetu. Takisto pre plavby po Karibskom mori s odchodom z Havany na území Kuby je potrebné požiadať o vízum/kubánsku turistickú kartu a mať povinne cestovné poistenie platné aj na Kube.

Info o vízach: v mnohých krajinách sa tranzitné vízum dá udeliť rovno pri vstupe do krajiny, t.j. na letisku alebo v prístave. V prípade akýchkoľvek otázok odporúčame sa obrátiť rovno na ministerstvo zahraničných vecí, všetky turistické informácie sú voľne dostupné na internetovej stránke MZVSR www.mzvsr.skKaždému klientovi odporúčame mať uzavreté cestovné poistenie pre prípad úrazov, straty batožina a proti stornu zájazdu.

Povolená batožina: počet kusov povolenej batožiny sa líši v závislosti od lodnej spoločnosti. Spoločnosť MSC Cruises povoľuje dva kusy batožiny (max. 23 kg a rozmery 90x75x43 cm) + dva kusy príručnej batožiny na osobu. Spoločnosť Costa Cruises nemá limit na počet kusov batožiny, ale treba zobrať do úvahy, žev prípade kajút menších rozmerov Vám veľa batožiny môže kajutu nepríjemne preplniť. Preto sa odporúča jeden kus batožiny na osobu. Osobitne treba prihliadať na plavby, ktoré máte zakúpené spoločne s letenkami – v týchto prípadoch sa treba riadiť pokynmi danej leteckej spoločnosti. Vstup na palubu s detským kočíkom alebo invalidným vozíkom je samozrejme vždy povolený, kočík sa necháva pred dverami kajuty. Na detský kočík alebo invalidný vozík treba upozorniť pri rezervácii plavby.

Čo si treba zbaliť – deň a výlety: do kufra si stačí zabaliť to, čo by ste si zobrali v prípade akejkoľvek inej dovolenky – pohodlné a praktické veci. Treba myslieť na to, že počas kotvenia lode v jednotlivých prístavoch podľa programu máte možnosť výletova exkurzií (buď̌ organizovaných alebo aj samostatne), takže vhodná a pohodlná obuv je neodmysliteľná. Inak je na lodi uvoľnený režim, určite si nezabudnite plavky, keďže sa na lodi nachádzajú bazény a vírivé vane, ktoré sú často dostupné aj za nepriaznivého počasia. Pokiaľ plánujete návštevu fitness centra, vezmite si aj vaše obľúbené oblečenie vhodné na šport. V závislosti od destinácie a ročného obdobia treba počítať aj s chladnejším počasím, najmä počas nocí.

Čo si treba zbaliť – večer na lodi: na večer odporúčame spoločenskejšie oblečenie, závisí to aj od spoločnosti, s ktorou sa plavíte a aj od programu a reštaurácií, ktoré si zvolíte. Určite však pri vstupe do reštaurácií so servírovaným menu nie sú vhodné „žabky“ na nohách. Na neformálne večere je pre pánov vhodná napr. košeľa alebo ľahké sako a dlhé nohavice a šaty alebo blúzka s dlhými nohavicami pre dámy. Na spoločenské večery alebo večere v gourmet reštauráciách sa odporúča formálnejšie oblečenie – sako a kravata pre pánov a kokteilové šaty pre dámy. Nie je to však povinnosť, v prvom rade ste na dovolenke a musíte sa cítiť dobre.

Veci, na ktoré netreba zabudnúť: plavky, dáždnik, slnečné okuliare, opaľovací krém, (podľa sezónnosti) ľahký sveter alebo bundu na večer, keďže na lodi je neustále zapnutá klíma.

Čo môžete nechať doma: uteráky, fén, plážové osušky – to všetko nájdete vo vybavení Vašej kajuty. V kúpeľni nájdete aj šampón a sprchový gél.

Cesta do prístavu:vždy si starostlivo naplánujte príchod do prístavu, je nutné byť včas pred odchodom pri chek-ine, loď na nikoho nečaká. V prípade meškania letu lodná spoločnosť neuznáva nárok na vrátenie peňazí za zmeškanú plavbu a preto odporúčame cestovať skôr a byť minimálne deň vopred už na mieste. Rovnako ak cestujete vlastným autom, nechoďte na poslednú chvíľu, radšej treba mať časovú rezervu na nepredvídané udalosti.PRI NALODENÍ

Príchod do prístavu – letecky:pokiaľ ste si zakúpili plavbu spoločne s letenkami od danej lodnej spoločnosti, máte vždy zabezpečený aj bezplatný transfer z letiska priamo do prístavu. Tí, ktorí si letenky zakúpili individuálne, transfer zabezpečený nemajú, odporúčame využiť taxi služby dostupné na každom letisku. Vždy je dobré sa pred odchodom informovať, koľko je približne taxa v danom meste a koľko by cesta mala stáť, aby ste sa vyvarovali nepríjemným prekvapeniam a snahám taxikárov vypýtať si za cestu viac, ako by naozaj mala stáť.

Príchod do prístavu – autom: pri individuálnej doprave autom býva prístav v každom meste riadne označený návesťami a mali by ste ho nájsť bez väčších problémov. Priamo v prístave sú pre pasažierov k dispozícii vyhradené parkoviská(za poplatok), ktoré je možné rezervovať už pri objednávaní plavby. Pri rezervácii vopred nájdete adresu parkoviska ajs koordinačnými údajmi už na palubnom lístku. Parkovné sa vždy platí až na mieste – niektoré lodné spoločnosti Vám parkovné už prirátajú k úctu, pri iných zase platíte priamo na parkovisku.

Batožina – označenie etiketou:spolu s palubným lístkom dostanete aj etikety na označenie batožiny, ktoré treba pripevniť na jednotlivé kusy batožiny. Tie pri príchode do prístavu pred check-inom odovzdáte členom posádky, ktorí Vám batožinu odnesú až do Vašej kajuty. Všetky cenné a dôležité veci vrátane osobných dokladov si ponechajte v príručnej batožine, nenechávajte ich v batožine, ktorú budete nechávať bez dohľadu (to aj pri nalodení aj pri vylodení)!

Nepovolené predmety: každý kus batožiny pri vstupe na loď musí prejsť bezpečnostným skenerom a pracovníci prístavu majú právo zadŕžať akékoľvek nepovolené predmety. Medzi tieto patria: stlačený alebo kvapalný plyn (horľavý, nehorľavý, chladivá, dráždidlá, jedovaté plyny) ako napr. plynové náplne, zbrane a munícia, výbušniny, ohňostroje a svetlice, plynové variče, pištole na svetlice, štartovacie pištole, infekčné alebo jedovaté látky, žieraviny, rádioaktívne látky a akékoľvek ostré predmety, ktoré by mohli byť použité ako zbrane (nožnice, nože, atď.). Ďalej na loď nie je povolené priniesť potraviny a nápoje kvôli bezpečnosti a ochrane zdravia, lodný personál má právo zadŕžať ich. Toto nariadenie platí aj na jedlo a nápoje zakúpené v prístavných mestách počas dňa stráveného mimo paluby lode, všetky nepovolené položky budú zadŕžané a vrátené na konci plavby. Výnimku majú potraviny špeciálne určené pre malé deti, prípravky a potraviny určené pre špeciálne diéty a tekuté lieky.

Príručná batožina: (menší kufrík, taška alebo kabelka) je možné si zobrať so sebou a je dobré v nej mať veci, ktoré budete potrebovať až do momentu doručenia batožiny do kajuty, lebo niekedy to môže trvať aj niekoľko hodín. Preto je dobré si do nej zbaliť aj plavky, aby ste mohli čo najskôr vyskúšať ktorýkoľvek z bazénov na palube lode a nutné osobné hygienické veci.

Check in:check–in alebo nalodenie prebieha veľmi podobne ako na letisku pri nástupe do lietadla. V prístave je vyznačené, pri ktorom check-in pulte sa máte hlásiť a kde prebehne prvá kontrola cestovných dokumentov. V prístave sa nachádza dostatok personálu, ktorý Vás usmerní ďalej. Súčasťou check-inu je aj bezpečnostná prehliadka, ktorá je identická ako letisková bezpečnostná prehliadka. Pri prvom vstupe na loď alebo pri check-ine (záleží to od procesu nalodenia každej lodnej spoločnosti) každý pasažier bude odfotený. K check-inu je potrebné mať fyzicky vytlačený palubný lístok pre všetkých cestujúcich.

Nezabúdajte VŽDY dodržiavať časy uvedené na palubnom lístku a stanovené časy odchodu lode, loď na nikoho nečaká.POČAS PLAVBY

Platby na palube: všetky platby na palube prebiehajú výhradne prostredníctvom tzv. Cruise Card, elektronickej čipovej karty ktorú každý pasažier nájde vo svojej kajute pri nalodení, alebo ju dostane pri check-ine (záleží od spoločnosti). Karta Cruise Card slúži na otváranie kajuty a aj na všetky platby za služby na palube. Hotovosť sa lodi vôbec nepoužíva (okrem kasína tak je možné použiť hotovosť). Pri nalodení na palubu budete vyzvaní zaregistrovať si Vašu platobnú kartu, ktorá bude zosynchronizovaná s Vašou Cruise Card, od toho momentu sa Cruise Card stáva vaším jediným potrebným platidlom. Pri odchode dostanete celý Váš účet priamo do kajuty, ktorý budete môcť zaplatiť aj v hotovosti na recepcii lode. Pred odchodom z lode skontrolujte Váš účet a prípadne rozdiely riešte ihneď z recepciou pred vylodením, následne bude už neskoro.

Lodné noviny:do kajuty každý večer dostanete lodné noviny, v ktorých nájdete všetky informácie o programe a aktivitách nasledujúceho dňa, takisto ako aj časy príchodu a odchodu lode do a z prístavu a o možnostiach exkurziiv danom meste. O zmenu jazyka lodných novín môžete požiadať na recepcii.

Lekár:na palube každej lode je zdravotnícke stredisko s lekárom, pod ktorého dohľadom je zdravotný personál. Otváracie hodiny strediska nájdete vždy v lodných novinách, tak ako aj telefonický kontakt do strediska. Pohotovostná služba je k dispozícii 24 hodín denne je ju možné kontaktovať telefonicky.Aj keď zdravotnícke stredisko disponuje širokou škálou liekov a prípravkov, vždy odporúčame aby ste si všetky potrebné lieky zobrali so sebou. Služby lekára na palube sú spoplatnené, cenník nájdete priamo v zdravotníckom stredisku. Platba prebieha vždy prostredníctvom Vašej Cruise Card a spolu s ostatnými položkami Vám bude vyúčtovaná na konci plavby. Preto odporúčame všetkým cestujúcim uzavrieť primerané cestovné poistenie vopred.

Stravovanie:do samoobslužnej reštaurácie môžete prísť a odísť kedykoľvek počas otváracích hodín a vždy tam nájdete pripravené jedlo. Ponuka jedla sa mení v závislosti od časti dňa. V samoobslužnej reštaurácii sa nevyžaduje žiadny špecifický typ oblečenia, zatiaľ čo v hlavnej reštaurácii sa vyžaduje formálnejšie oblečenie, a to hlavne pri večeri. Na Vašej cruise card nájdete určenú hlavnú reštauráciu na večeru. Otváracie hodiny jednotlivých reštaurácii nájdete v lodných novinách.

Raňajky: sú podávané formou bufetu práve v samoobslužnej reštaurácii a k dispozícii sú taktiež automaty na nápoje. Na požiadanie si môžete nechať doniesť raňajky aj priamo do kajuty (zdarma alebo za poplatok v závislosti od typu kajuty) .

Obedy a večere: sú podávané v hlavnej reštaurácii alebo v samoobslužnej reštaurácii, podľa Vašej preferencie. Samoobslužná reštaurácia nevyžaduje rezerváciu vopred. Večera v hlavnej reštaurácii je rozdelená do dvoch časov kvôli obmedzenej kapacite. Čas svojej večere máte možnosť si určiť pri rezervácii svojej kajuty, pokiaľ ste si zvolili vyššiu triedu kajuty. Pokiaľ ste nemali možnosť si určiť čas Vašej večere a ste na tzv. waiting liste, čas večere vám bude pridelený lodnou spoločnosťou spoločne s číslom vášho stolu.

Tematické reštaurácie: okrem hlavnej reštaurácie a samoobslužnej reštaurácie sú na palube vždy tematické reštaurácie, v ktorých strava ale nie je v cene plavby a vyžaduje sa v nich rezervácia dopredu. Menu týchto reštaurácii často pripravujú špičkoví a svetoznámi šéfkuchári. Väčšinou ponúkajú lodné spoločnosti výhodné balíčky pre tematické reštaurácie, informujte sa o nich priamo na recepcii alebo pri určených info pointoch.

Potravinové alergie: pre trpiacich potravinovými intoleranciami, alergiami alebo špeciálnymi diétami (bezlepková, vegetariánska), je na vyžiadanie dostupné špeciálne menu a býva k dispozícii aj široký výber bezlepkových a bezlaktózových potravín. Vždy však dbajte na to, čo na lodi konzumujete.

Nápoje:všetky nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene plavby sú platené prostredníctvom vašej Cruise Card a sú zarátané na Váš osobný lodný účet. Na tomto účte na konci platby nájdete zarátané aj servisné poplatky pre personál počas celej plavby, takže počas plavby nie je nutné myslieť̌ na prepitné pre lodný personál.Každá lodná spoločnosť ponúka široký výber nápojových balíčkov, ktoré sa dajú zakúpiť buď už pred plavbou alebo priamo na palube. Existuje veľa druhov nápojových balíčkov – dostupné sú nápojové balíčky jedného druhu nápoja ako napríklad voda, káva, pivo alebo víno alebo výhodné all inclusive nápojové balíčky, v ktorých sú zahrnuté nápoje, ktoré skonzumujete počas plavby (treba však vždy myslieť na to že aj pri nápojových balíčkoch sú určité druhy nápojov, ktoré nie sú v cene. Lode majú často krát už pripravené „AI nápojové lístky“ prípadne presné popisy nájdete aj na stránke konkrétnej lodnej spoločnosti).Pokiaľ máte zakúpené nápojové balíčky, budú vyznačené na vašej Cruise Card.

Duty free obchody:na palube lode sa nachádzajú bezcolné duty free obchody, ktoré ponúkajú rôzny sortiment - parfuméria, šperky a hodinky, okuliare, kabelky, kozmetika, tabakové výrobky a suvenírové predmety. Platba v týchto obchodoch prebieha prostredníctvom čipovej karty Cruise Card a všetky položky budú vyúčtované na konci plavby. Pre záujemcov je k dispozícii aj fotografický kútik.

Exkurzie:na palube budete mať možnosť vybrať si zo širokej ponuky fakultatívnych výletov, ktoré ponúka lodná spoločnosť. Výlety a exkurzie sú spoplatnené podľa cenníka, ktorý nájdete priamo na palube lode. Typov výletov a exkurzií je viac – kompletné prehliadky mesta, návštevy neďalekých pamiatok a monumentov, ochutnávky miestnej tradičnej kuchyne, výlety na lodi so šnorchlovaním, prírodné scenérie a iné. Pri výbere exkurzie je treba zvážiť aj fyzickú náročnosť danej exkurzie. Základné informácie o exkurziách nájdete ajv lodných novinách alebo sa o nich môžete informovať pri špeciálnom informačnom pulte, kde Vám lodný personál s radosťou odpovie na všetky otázky. Exkurzie ponúkané na palube lode nie sú povinné a každý návštevník lode si môže program zabezpečiť individuálne. V prístavoch sú vždy pristavené taxíky alebo spoplatnené shutlle busy, ktoré Vás dopravia na želané miesto alebo dokonca v závislosti od mesta aj linky verejnej dopravy.

Program na lodi:na palube výletnej lode sú dostupné mnohé atrakcie, ktoré Vám umožnia si vychutnať si plavbu na maximum. Pre deti sú vyhradené špeciálne kluby a aktivity, počas ktorých si rodičia môžu vychutnať oddych a relax.Fitness centrum ponúka široký výber kurzov a cvičení -pilates, joga, spinning, acqua-gymnastika a mnoho ďalších. Takisto kúpeľný Spa areál ponúka mnoho rôznych kozmetických procedúr, kaderníctvo, salóny krásy, masáže pre dospelých aj deti. Všetky služby Spa areálu sú spoplatnené.Večer majú cestujúci na výber z mnoho atraktívnych programov – predstavenia v divadle (muzikály, akrobatické predstavenia a iné), diskotéka, kino, kasíno, hudobné vystúpenia v kluboch.

Servisný poplatok:servisný poplatok, alebo sprepitné je poplatok, ktorý si lodná spoločnosť účtuje za služby lodného personálu, medzi ktorý patria napríklad čašníci alebo chyžné. Tomuto personálu preto nie je potrebné nechávať pri obsluhovní žiadnu hotovosť. Poplatok sa vypočíta na základe počtu strávených nocí na palube lode a je zarátaný do konečného vyúčtovania, ktoré dostanete na konci plavby. Môže sa líšiť v závislosti od lodnejspoločnosti, destinácie a kategórie kajuty, väčšinou sa pohybuje od 10 do 13 euro na osobu za noc. Tento poplatok slúži najmä na zachovanie toho najvyššieho štandardu služieb poskytovaných na palube lode.

Trezor:v každej kajute nájdete bezpečnostný trezor, kde si môžete uložiť Vaše cennosti. Lodná spoločnosť nezodpovedá za stratu alebo odcudzenie osobných cenností a hotovosti odložených v kajute,v batožine alebo vecí ponechaných bez dozoru.

Fajčenie: na palube lode je povolené fajčiť len na vyhradených miestach, väčšinou na miestach kde sa predpokladá väčšie prúdenie vzduchu. Na základe celosvetového štandardu, fajčiarske priestory sú v menšom počte ako nefajčiarske priestory. Nie je dovolené fajčiť v priestoroch kde sa podáva jedlo, v priestoroch zdravotníckeho strediska, v priestoroch vyhradených pre deti, na chodbách, vo výťahových halách, na miestach kde sa pasažieri zoskupujú pri bezpečnostných nácvikoch, vylodení a odchode na exkurzie, na verejných toaletách a baroch, ktoré sú v blízkosti miest kde sa podáva jedlo. Platí absolútny zákaz fajčiť v kajutách a na balkónoch kajút, kvôli nebezpečenstvu požiaru.

Elektrické napätie na lodi: každá kajuta na lodi má k dispozícii elektrickú sieť s napätím 110V/220V. Na palube lode nie je povolené použitie zariadení, ktoré produkujú teplo – rýchlovarné kanvice, ohrievače detského mlieka, elektrické ohrievače postele a pod. V prípade, že si potrebujete zapožičať adaptér, treba sa obrátiť na recepciu.

Špeciálne balíčky:všetky lodné spoločnosti ponúkajú balíčky, ktoré sa hodia pri významných udalostiach alebo ak, chcete niekoho len tak potešiť. Na želanie sa dajú objednať narodeninové alebo iné torty, kvetiny, košík s čerstvým ovocím, fľaša šampanského alebo iného výberového vína, taniere drobných chuťoviek prípadne balíčky suvenírov. Takisto sa dopredu dajú objednať aj wellness balíčky – masáže, manikúra alebo pedikúra, hodiny tanca alebo fitness, kozmetické procedúry. Pre bližšie informácie nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať, radi Vámo špeciálnych balíčkoch podáme presnejšie informácie.

Práčovňa:na palube lode je možnosť využiť̌ služby práčovne – pracie a žehliace služby. Služby sú spoplatnené podľa cenníka, ktorý nájdete vo svojej kajute alebo sa môžete informovať na recepcii.PRI VYLODENÍ

Účet:posledný večer si nájdete v kajute výpis z vášho osobného lodného účtu. Existuje viac možností, ako tento účet zaplatiť. Pokiaľ ste na začiatku plavby zvolili možnosť platiť kreditnou kartou, suma bude automaticky stiahnutá z vášho úctu a stačí, keď skontrolujete, či všetky položky na výpise z účtu súhlasia. Pri akýchkoľvek výhradách a reklamáciách treba kontaktovať ihneď recepciu. Pokiaľ ste na začiatku plavby zvolili inú možnosť, ako platbu kreditnou kartou, na účte sú uvedené všetky možnosti platby.

Čas vylodenia:pri vylodení treba rátať s tým, že sa nevylodíte hneď ako loď zakotví v prístave, ale že to bude trvať minimálne hodinu alebo dve. Prednosť pri vylodení majú vždy cestujúci so skorými letmi a po nich cestujúci s vyššími triedami kajút, ktorí majú v cene prednostné nalodenie a vylodenie. Vylodenie prebieha po skupinách a všetky informácie nájdete v lodných novinách, ktoré Vám budú doručené večer pred príchodom do prístavu.

Batožina pred vylodením:počas poslednej noci treba všetku Vašu batožinu znova označiť etiketami, ktoré Vám budú doručené do kajuty spoločne s posledným vydaním lodných novín. Takto prichystanú batožinu vyložíte podľa pokynov pred dvere vašej kajuty, kde po ňu počas noci príde lodný personál a znesie z lode na určené miesto v priestoroch lodného terminálu. Tam si ju po vylodení môžete prevziať. Vylodenie prebieha po skupinách a je potrebné nasledovať pokyny lodnej spoločnosti. Batožinu si samozrejme môžete zniesť aj samy ráno pri odchode. Pokiaľ ale dáte prednosť zneseniu batožiny lodným personálom, je dobré si zbaliť do príručnej batožiny najnutnejšie veci, ktoré budete potrebovať počas vylodenia.

Referencie po návrate domov: Vaše skúsenosti, referencie a pripomienky na skvalitnenie našich služieb si veľmi ceníme. Budeme sa vždy tešiť na akúkoľvek spätnú väzbu od Vás po návrate z Vašej dovolenky.NAJCENNEJŠIE RADY NA ZÁVER

Nezabúdajte prosím, že každá plavba sa riadi výlučne podmienkami danej lodnej spoločnosti. Ak máte počas plavby akékoľvek výhrady, ihneď prosím kontaktujte recepciu lode. Ak máte akékoľvek otázky neváhajte kontaktovať náš team. A hlavne si oddýchnite a užite si Vašu plavbu!

S prianím nezabudnuteľných zážitkov počas Vašej plavby ostávame k dispozícii,
team podnalod.com
+421.948643612 | info@podnalod.com

Ďakujeme za Vašu dôveru a ak ste boli s nami spokojní povedzte to prosím ďalej!